úterý 19. července 2016

GDAŃSK


Dnešní článek je konečně o slibovaném Gdaňsku. V článku na vás čeká několik fotek, které jsem vybrala pro představu, jaké to tam vůbec je a jaká je tam atmosféra. Rozhodla jsem se, že udělám takhle samostatný článek pouze o Gdaňsku a rozdělím to na dvě části a v neděli vyjde ta druhá. Co bude součástí se zatím ale nechte překvapit:) jinak asi se moc rozepisovat ani nebudu. Myslím, že fotky mluví samy o sobě za vše, takže já vám můžu jen říct, že Gdaňsk bych mohla všem jen a jen doporučit!! V tom městě je tak neskutečná atmosféra, ty cihlové domy na každém rohu, kostely a staré budovy a celkově ta kultura toho města je nádherná a hrozně příjemná. Hrozně se mi líbí procházet se jen tak podél řeky a dívat se. Mimo to, ti z vás, kteří milujete kavárny, tak Gdaňsk je jasná volba!:D v životě jsem totiž neviděla tolik kaváren vedle sebe na jednom místě, a že jsem už těch míst a měst taky navštívila! Co se týče našeho ubytování, bydleli jsme v novém hotelu, který se ještě dostavuje, takže jsme tam byli vlastně mezi prvníma, co se ubytovali. Do centra jsme to měli z hotelu pěšky asi 7 minut, což je bych řekla naprosto v pohodě:) hlavně to byl moderní hotel, takže i vybavení tomu odpovídalo, takže já byla spokojená:D:) celkově bych řekla, že Gdaňsku nemám co vytknout a určitě bych se tam ještě někdy za pár let chtěla znovu podívat, protože město bylo i z velké části v rekonstrukci a různé návrhy projektů, které byly vystaveny, jak by to tam mělo za pár let vypadat, byly opravdu úžasné!
Pohled z Gdaňského oka
Asi navždy si už konečně budu pamatovat, že jahody se polsky řeknou truskawki, protože poté co jsem si jednou objednala jahodový milkshake a donesli mi borůvkový jsem si myslela, že došlo k omylu, ale když jsem si další den objednala jahodový cheesecake a donesli mi opět borůvkový, tak mi došlo, že někde bude asi chyba:DD takže jahody se rovnají polsky borůvky!
Povinná zastávka ve vyhlášené kavárně Sowa:)

Západ slunce na pláži u moře je vždycky ten nejhezčí!

A na závěr jsme taky navštívili hrad v Malborku, který rozhodně stojí za vidění!:)
Budu ráda když mi napíšete, jak se vám článek a fotky líbily a jestli jste Gdaňsk někdy také navštívili:)

8 komentářů :

 1. To je nádhera!!! Fakt tam chci! :DD A krásný fotky! :)
  Mr. Kev

  OdpovědětVymazat
 2. To je tak nádherné město! :) Doufám, že se tam také jednou podívám :)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
 3. Fotky jako vždy úžasné!<3

  OdpovědětVymazat
 4. Moc povedený článek a fotky nemají chybu:)

  OdpovědětVymazat
 5. Téééda tam je to krásný! Úplně něco jiného než dnešní města kde se všechno předělává na moderní styl:)

  OdpovědětVymazat
 6. Neskutočná krása tie fotky a čarovné miesto. ♥ Vlastne neviem, čo skôr obdivovať - dizajn blogu, fotky...? Naozaj vydarené. :) Síce zvyknem prelúskať viac článkov, kým si pridám niekoho do odberu, ale toto bude asi výnimka. :D A mám otázku, aký objektív používaš? Veľmi sa mi páči tvoja tvorba.
  SweetSunshine

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jéé, mockrát děkuji za tak milý komentář!:) a objektivy mám dva, jeden je základní 14-42 mm a pak na outfity nebo detaily 45 mm:)

   Vymazat
 7. Z těch fotek dýchá dokonalá atmosféra! :) A já bych se tam moc ráda podívala, protože to město vypadá opravdu krásně :)

  SweetElis

  OdpovědětVymazat